Kanikowski Cup avgjord

200 fäktare gjorde upp
(Östran lokaltidningen)

Finalisterna i herrvärja minorer

Dubbelsegraren Gabriel Rosenlund MF19 gratuleras

Fler bilder av Peter Ejemyr.

Resultat

Damflorett seniorer

1 KLAR Carin FKC
2 GÖTHBERG Gabriella GFK
3 DORDEVIC Larisa ARA
3 MITROVIC Lana MF19
4 deltagare

Herrflorett seniorer

1 WERTSÉN Johan GFK
2 ENARSSON Simon LjFK
3 NILSSON Mats LUGI
3 JOHANSSON Viktor FKC
8 deltagare

Damflorett juniorer

1 MITROVIC Lana MF19
2 DORDEVIC Larisa ARA
3 SIGNÄS Magdalena MF19
3 deltagare

Herrflorett juniorer

1 HAGLUND Andreas KFK
2 ISAKSSON Erik MF19
3 WIKSTRÖM Olle KFK
3 BRÄNNSTRÖM Gustaf GFK
16 deltagare

Damflorett kadetter

1 DORDEVIC Larisa ARA
2 MITROVIC Lana MF19
3 LÖFMARK Linn FKC
3 STJERNDAL Michaela ÄFK
5 deltagare

Herrflorett kadetter

1 STJERNDAL Jimmy ÄFK
2 THORNÉR Andreas KFK
3 ISAKSSON Erik MF19
3 SUNDBYE Richard GFK
20 deltagare

Damflorett äldre ungdom

1 LÖFMARK Linn FKC
2 ENGSTRÖM Alice VF
3 JOHANSSON Ida FKC
3 SUNDIN Anna ÄFK
5 deltagare

Herrflorett äldre ungdom

1 ROSENLUND Gabriel MF19
2 LIND AF HAGEBY Adrian ÄFK
3 BORGSTRÖM Emil FKC
3 WICKMAN Elis ÄFK
21 deltagare

Damflorett yngre ungdom

1 ENGSTRÖM Julia VF
2 EKHOLM Irma FKC
3 HANSSON Emma FKC
3 RUNDQVIST Harriet ÄFK
5 deltagare

Herrflorett yngre ungdom

1 ROSENLUND Gabriel MF19
2 KAJBJER Albin KFK
3 EJEMYR Christoffer VF
3 AHLQVIST Carl-Oskar MF19
12 deltagare

Damflorett miniorer

1 EKHOLM Irma FKC
2 HAGLUND Emmy KFK
3 FORSLUND Marlene JFK
3 deltagare

Herrflorett miniorer

1 THÖRNQVIST Johan VF
2 HOLMDAHL Isak KFK
3 DAHLIN Svante KFK
3 WERNER Jakob FKC
6 deltagare

Damvärja kadetter

1 GRANBERG Anna VFK
2 HÄGGSTRÖM Amanda KFK
3 RASMUSSEN Linn UF
3 KARLSSON Ebba GoFK
12 deltagare

Herrvärja kadetter

1 LINDE Johan GFK
2 HAGLUND Daniel KFK
3 CRUZ Roberto MF19
3 EGERTZ-SKAANES Lukas A6
15 deltagare

Damvärja äldre ungdom

1 KARLSSON Ebba GoFK
2 RASMUSSEN Linn UF
3 LARSSON Anna A6
3 MUMM Emelie DIF
13 deltagare

Herrvärja äldre ungdom

1 VÄGGÖ Victor KF99
2 NIKLASSON Calle WFF
3 BORG Sebastian KF99
3 NYGÅRD Oskar WFF
20 deltagare

Damvärja yngre ungdom

1 RUNDQUIST Harriet ÄFK
2 WERNER Maja C4
2 deltagare

Herrvärja yngre ungdom

1 KARLSSON Hannes GoFK
2 EJEMYR Christoffer VF
3 GUSTAVSSON Hampus A6
3 ZENK Viktor A6
7 deltagare

Herrvärja miniorer

1 BJÖRKBÄCK Nils A6
2 DAHLIN Svante KFK
3 MAGNUSSON Jakob A6
3 THÖRNQVIST Johan VF
5 deltagare

Detaljresultat.

(Bilder på denna sida: Monica Ahlqvist Arvidsson och Peter Ejemyr)


Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Du missar väl inte att få nyheter och viktig information om Svensk Fäktning?