Sjätte säsongen för S:t Erikscupen

Sabelklasserna, som denna säsong reducerats till enbart juniorklasser, fick tyvärr ställas in eftersom endast två fäktare anmält sig.

Resultat

Damflorett kadetter
1. ENGELKE Isabelle SWE EGF Solna
2. HEDENBERG Amanda SWE JFK Jakobsberg

Damflorett yngre ungdom
1. JÄDERLING Miranda SWE EGF Solna
2. HANSEN Andrea SWE JKS Stockholm
3. KRAGSTERMAN LUNDELL Maria SWE ÄFK Stockholm

Herrflorett kadetter
1. ERICSON Christian SWE JFK Jakobsberg
2. FÄREBORG Oliwer SWE EGF Solna
3. NYSTRÖM Rasmus SWE JFK Jakobsberg
3. ÖSTMAN Oskar SWE JFK Jakobsberg

Herrflorett äldre ungdom
1. DECROIX Hugo FRA FFF Stockholm
2. WIDÉN Albin SWE EGF Solna
3. RADOSAVLJEVIC Lav SWE EGF Solna
3. DE LA ROSA Frej SWE JFK Jakobsberg

Herrflorett yngre ungdom
1. PIZZIGNACCO Alexander SWE ÄFK Stockholm
2. WIKLUND Gustav SWE EGF Solna
3. PETRINI Felix SWE ÄFK Stockholm
3. SÖDERBERG Daniel SWE JFK Jakobsberg

Florett miniorer mixed
1. CHABERT Maxime FRA ÄFK Stockholm
2. UNIYAL Nils SWE ÄFK Stockholm
3. JÄDERLING Noel SWE EGF Solna

Damvärja kadetter
1. HANSSON Kristina SWE KFK Kalmar
2. HEDBERG Jenny SWE FFF Stockholm
3. ZANDER Celina SWE SAF Stockholm

Damvärja äldre ungdom
1. MÅRTENSSON Elvira SWE FFF Stockholm
2. LINDGREN Julia SWE FFF Stockholm
3. BORSODI Nora SWE LFK Linköping
3. HEDIN Alice SWE SAF Stockholm

Damvärja yngre ungdom
1. BERGSTRÖM Josefine SWE FFF Stockholm
2. THIM Lovisa SWE UF Uppsala
3. GRINNEBY Dagmar SWE DIF Stockholm
3. MANN Rebecca SWE GoFK Visby

Damvärja miniorer
1. MANN Beatrix SWE GoFK Visby
2. STRÅLE Gabriella SWE UF Uppsala
3. HEDIN Hedvig SWE SAF Stockholm

Herrvärja kadetter
1. SVERKER Sebastian SWE UF Uppsala
2. JUHLIN Leo SWE FFF Stockholm
3. SANDGREN Jona SWE FFF Stockholm
3. MEUNIER Mathias SWE LFK Linköping

Herrvärja äldre ungdom
1. MANCEWICZ Bartlomiej SWE GoFK Visby
2. GYLLENHOFF Anders SWE DIF Stockholm
3. SVENSSON Jonathan SWE DIF Stockholm
3. TIBELL Linus SWE DIF Stockholm

Herrvärja yngre ungdom
1. POUSETTE Hugo SWE DIF Stockholm
2. BRATT Cedric SWE DIF Stockholm
3. BJÖRKBÄCK Nils SWE A6 Jönköping
3. FLETCHER Fredrik SWE SAF Stockholm

Herrvärja miniorer
1. KELLY Christopher SWE DIF Stockholm
2. SONTAGH Jakob SWE DIF Stockholm
3. BJÖRKBÄCK Erik SWE A6 Jönköping

Alla resultat (Ophardt Online).


Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Du missar väl inte att få nyheter och viktig information om Svensk Fäktning?