Sabelklasserna fick åter ställas in eftersom endast en fäktare anmält sig.
Joakim Widéns bilder.
Resultat
Damflorett kadetter
1 HEDENBERG Amanda JFK Jakobsberg SWE
Damflorett äldre ungdom
1 ENGELKE Isabelle EGF Solna SWE
2 PETTERSSON Ebba EGF Solna SWE
Damflorett yngre ungdom
1 JÄDERLING Miranda EGF Solna SWE
2 HANSEN Andrea JKS Stockholm SWE
3 KRAGSTERMAN LUNDELL Maria ÄFK Stockholm SWE
3 NILSSON Saga JKS Stockholm SWE
Herrflorett kadetter
1 NYSTRÖM Rasmus JFK Jakobsberg SWE
2 ERICSON Christian JFK Jakobsberg SWE
3 STRÖM Axel ÄFK Stockholm SWE
3 FÄREBORG Oliwer EGF Solna SWE
Herrflorett äldre ungdom
1 DECROIX Hugo FFF Stockholm FRA
2 ELMFELDT Teo ÄFK Stockholm SWE
3 RADOSAVLJEVIC Lav EGF Solna SWE
3 WIDÉN Albin EGF Solna SWE
Herrflorett yngre ungdom
1 ELMFELDT Albin ÄFK Stockholm SWE
2 PIZZIGNACCO Alexander ÄFK Stockholm SWE
3 GREN Fredrik ÄFK Stockholm SWE
3 WIKLUND Gustav EGF Solna SWE
Florett miniorer mixed
1 CHABERT Maxime ÄFK Stockholm FRA
2 UNIYAL Nils ÄFK Stockholm SWE
3 JÄDERLING Noel EGF Solna SWE
4 DE LA ROSA Måns JFK Jakobsberg SWE
Damvärja kadetter
1 HEDBERG Jenny FFF Stockholm SWE
2 ZANDER Celina SAF Stockholm SWE
3 HOLMGREN Caroline FFF Stockholm SWE
3 LARSSON Francesca SAF Stockholm SWE
Damvärja äldre ungdom
1 MÅRTENSSON Elvira FFF Stockholm SWE
2 GORDON ACHOUR Alina FFF Stockholm SWE
3 BORSODI Nora LFK Linköping SWE
3 HEDIN Alice SAF Stockholm SWE
Damvärja yngre ungdom
1 BERGSTRÖM Josefine FFF Stockholm SWE
2 UHLEN Nina UF Uppsala SWE
3 ENGDAHL Sophie FFF Stockholm SWE
3 MANN Rebecca GoFK Visby SWE
Damvärja miniorer
1 STRÅLE Gabriella UF Uppsala SWE
2 MANN Beatrix GoFK Visby SWE
3 HEDIN Hedvig SAF Stockholm SWE
Herrvärja kadetter
1 JUHLIN Leo FFF Stockholm SWE
2 SANDGREN Jona FFF Stockholm SWE
3 HALME Aleksi TapErä Helsinki FIN
3 WAERN Felix FFF Stockholm SWE
Herrvärja äldre ungdom
1 MANCEWICZ Bartlomiej GoFK Visby SWE
2 NAZAROV Andrey BoFK Boden SWE
3 KUTTI Adam WFF Örebro SWE
3 LEWIN Johan WFF Örebro SWE
Herrvärja yngre ungdom
1 SVERKER Samuel UF Uppsala SWE
2 STRÅLIN Erik FFF Stockholm SWE
3 POUSETTE Hugo DIF Stockholm SWE
3 FLETCHER Fredrik SAF Stockholm SWE
Herrvärja miniorer
1 MANCEWICZ Mikolaj GoFK Visby SWE
2 KELLY Christopher DIF Stockholm SWE
3 SONTAGH Jakob DIF Stockholm SWE
4 GEIJER Philip SAF Stockholm SWE
Alla resultat (Ophardt Online).
Resultat per klass (Ophardt Online).