125 tävlade i S:t Erikscupen - Svensk Fäktning

125 tävlade i S:t Erikscupen

Tävlingen drar inte bara fäktare lokalt. Omkring 25% av deltagarna kom från klubbar utanför Stockholmsdistriktet. En hade åkt den långa vägen från Boden för att för andra gången tävla i S:t Erikscupen.

Joakim Widéns bildalbum.

Resultat

Damflorett kadetter
1 HEDENBERG Amanda JFK Jakobsberg SWE
1 deltagare

Damflorett äldre ungdom
1 TOLEDO Elizabeth JKS Stockholm SWE
1 deltagare

Damflorett yngre ungdom
1 HANSEN Andrea JKS Stockholm SWE
2 NILSSON Saga JKS Stockholm SWE
2 deltagare

Herrflorett kadetter
1 FÄREBORG Oliwer EGF Solna SWE
2 ÖSTMAN Oskar JFK Jakobsberg SWE
3 ERICSON Christian JFK Jakobsberg SWE
3 AIRLEND Fjodor JKS Stockholm SWE
4 deltagare

Herrflorett äldre ungdom
1 POPPEL Martin EGF Solna SWE
2 SVEDBERG Adam JFK Jakobsberg SWE
3 ELMFELDT Teo ÄFK Stockholm SWE
3 WIDÉN Albin EGF Solna SWE
9 deltagare

Herrflorett yngre ungdom
1 ELMFELDT Albin ÄFK Stockholm SWE
2 SWENZÉN David ÄFK Stockholm SWE
3 PETRINI Felix ÄFK Stockholm SWE
3 PIZZIGNACCO Alexander ÄFK Stockholm SWE
13 deltagare
Florett miniorer mixed
1 UNIYAL Nils ÄFK Stockholm SWE
2 TJULIN Selma JKS Stockholm SWE
3 CHABERT Maxime ÄFK Stockholm FRA
12 deltagare

Damvärja kadetter
1 HEDBERG Jenny FFF Stockholm SWE
2 HOLMGREN Caroline FFF Stockholm SWE
3 LARSSON Francesca SAF Stockholm SWE
3 ZANDER Celina SAF Stockholm SWE
4 deltagare

Damvärja äldre ungdom
1 MÅRTENSSON Elvira FFF Stockholm SWE
2 OLIN Johanna WFF Örebro SWE
3 BOLLE Ebba DIF Stockholm SWE
3 GORDON ACHOUR Alina FFF Stockholm SWE
11 deltagare

Damvärja yngre ungdom
1 GRINNEBY Dagmar DIF Stockholm SWE
2 UHLEN Nina UF Uppsala SWE
3 BERGSTRÖM Josefine FFF Stockholm SWE
3 WRAMNER Natalie GoFK Visby SWE
8 deltagare

Damvärja miniorer
1 HEDIN Hedvig SAF Stockholm SWE
1 deltagare

Herrvärja kadetter
1 BRODÉN David NFK Nyköping SWE
2 JUHLIN Leo FFF Stockholm SWE
3 TRULSSON Patrik FFF Stockholm SWE
3 WAERN Felix FFF Stockholm SWE
4 deltagare

Herrvärja äldre ungdom
1 MANCEWICZ Bartlomiej GoFK Visby SWE
2 HÅKANSSON Erik DIF Stockholm SWE
3 HÖGNELID Gabriel WFF Örebro SWE
3 LEWIN Johan WFF Örebro SWE
23 deltagare

Herrvärja yngre ungdom
1 POUSETTE Hugo DIF Stockholm SWE
2 FLETCHER Fredrik SAF Stockholm SWE
3 STRÅLIN Erik FFF Stockholm SWE
3 SVERKER Samuel UF Uppsala SWE
23 deltagare

Herrvärja miniorer
1 KELLY Christopher DIF Stockholm SWE
2 MANCEWICZ Mikolaj GoFK Visby SWE
3 SONTAGH Jakob DIF Stockholm SWE
9 deltagare

Alla resultat (Ophardt Online).
Resultat per klass (Ophardt Online).


Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Du missar väl inte att få nyheter och viktig information om Svensk Fäktning?