Simon Kimfors tog dubbelt i Stockholm - Svensk Fäktning

Simon Kimfors tog dubbelt i Stockholm

Kul att Östersund-Frösö Fäktklubb kom till start med hela sex fäktare.

Bilder på ÄFK:s hemsida.

Resultat
Florett damer kadetter
1 SCHREIBER Miriam GFK Göteborg SWE
2 HOLBERG Maja KFK Kalmar SWE
3 JÖNSSON Line ARA Helsingborg SWE
3 ENGELKE Isabelle EGF Solna SWE
4 deltagare

Florett damer äldre ungdom
1 HOLBERG Maja KFK Kalmar SWE
2 ENGELKE Isabelle EGF Solna SWE
3 JÄDERLING Miranda EGF Solna SWE
3 HANSEN Andrea JKS Stockholm SWE
9 deltagare

Florett damer yngre ungdom
1 HANSEN Andrea JKS Stockholm SWE
2 POPPEL Ankita EGF Solna SWE
3 ERIKSSON Mimi-lee JFK Jakobsberg SWE
3 JOFS Amanda JFK Jakobsberg SWE
4 deltagare

Florett herrar seniorer
1 FLYBORG Edward ÄFK Stockholm SWE
2 WICKMAN Elis EGF Solna SWE
3 URIA Juan ÄFK Stockholm ESP
5 deltagare

Florett herrar juniorer
1 KAJBJER Albin KFK Kalmar SWE
2 KAJBJER Petter KFK Kalmar SWE
3 MINDELÖF Vincent EGF Solna SWE
3 WIKSTRÖM Olle KFK Kalmar SWE
13 deltagare

Florett herrar kadetter
1 KIMFORS Simon GFK Göteborg SWE
2 MINDELÖF Vincent EGF Solna SWE
3 HOLMDAHL Isak KFK Kalmar SWE
3 KAJBJER Albin KFK Kalmar SWE
28 deltagare

Florett herrar äldre ungdom
1 KIMFORS Simon GFK Göteborg SWE
2 POPPEL Martin EGF Solna SWE
3 EWERS Alexander ARA Helsingborg SWE
3 HOLMDAHL Isak KFK Kalmar SWE
27 deltagare

Florett herrar yngre ungdom
1 WESTESSON Malte GFK Göteborg SWE
2 PETRINI Felix ÄFK Stockholm SWE
3 ISAKSSON Hugo ÄFK Stockholm SWE
3 SÖDERBERG Daniel JFK Jakobsberg SWE
22 deltagare

Florett minorer mixad
1 LYGDMAN Albin ÄFK Stockholm SWE
2 RYKARV Daniel ÄFK Stockholm SWE
3 KLINTHOLM Hanna EGF Solna SWE
3 POPPEL Ankita EGF Solna SWE
16 deltagare

Värja seniorer damer
1 PAULANDER BÄCK Vega SSIF Stockholm SWE
2 HEDIN Caroline SSIF Stockholm SWE
3 HÅKANSSON Hanna ÖFFK Östersund SWE
3 ZANDER Celina SAF Stockholm SWE
12 deltagare

Värja damer äldre ungdom
1 LÖFGREN Sonja DIF Stockholm SWE
2 GORDON ACHOUR Alina FFF Stockholm SWE
3 ENGDAHL Sophie FFF Stockholm SWE
3 ERIXSON Marion ÖFFK Östersund SWE
5 deltagare

Värja damer yngre ungdom
1 FISCHER Jacqueline DIF Stockholm SWE
2 GORDON ACHOUR Runa FFF Stockholm SWE
3 STRÅLE Gabriella UF Uppsala SWE
3 THIM Lovisa UF Uppsala SWE
8 deltagare

Värja kadetter mixad
1 ERICSON Christian JFK Jakobsberg SWE
2 SILFVERHJELM Teodor FFF Stockholm SWE
3 LÖFGREN Sonja DIF Stockholm SWE
3 RUNOLD Jacob FFF Stockholm SWE
12 deltagare

Värja herrar äldre ungdom
1 SILFVERHJELM Teodor FFF Stockholm SWE
2 EDBLOM Axel Scar Örnsköldsvik SWE
3 ÅKERSTRÖM Frej FFF Stockholm SWE
6 deltagare

Värja herrar yngre ungdom
1 PETRINI Felix ÄFK Stockholm SWE
2 KELLY Christopher DIF Stockholm SWE
3 ERIKSSON Theodor DIF Stockholm SWE
3 HÅKANSSON Gustav DIF Stockholm SWE
12 deltagare

Värja herrar seniorer
1 GUSTAVSSON Christian FFF Stockholm SWE
2 KÖRLINGE Max FFF Stockholm SWE
3 GRÄSBECK Gunnar DIF Stockholm FIN
3 STEINBOCK Daniel UF Uppsala SWE
33 deltagare

Resultat på Ophardt Online.
Delresultat på Ophardt Online.
(några klasser saknas)


Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Du missar väl inte att få nyheter och viktig information om Svensk Fäktning?